Ho, ho, ho! Dyktando Mikołajkowe już za nami

,,Wpośród śmichów-chichów (…)” odbył się kolejny konkurs o tytuł mistrza ortografii.

12 grudnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zostało zorganizowane Dyktando Mikołajkowe. Była to już ósma edycja konkursu dla miłośników języka polskiego!

Jak co roku, tak i tym razem nie brakowało chętnych do zmierzenia się z zawiłościami polskich zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Wydarzenie, zorganizowane przez Koło Naukowe Językoznawców przy współpracy z Kołem Naukowym ,,wKoło Języka”, przyciągnęło ponad 80 śmiałków, którzy zapragnęli zawalczyć o tytuł najlepszego z najlepszych.

Autorzy naszpikowali tekst licznymi ortograficznymi pułapkami! Kto nie dał się w nie złapać? Laureatów, wyłonionych w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ oraz osoba niezwiązana z uczelnią, poznamy na przełomie stycznia i lutego.

W tegorocznej edycji łódzkiego Dyktanda Mikołajkowego tekst odczytała Monika Czerska – dziennikarka Radia Łódź, publicystka i lektorka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Łódź, TVP3 Łódź oraz Program ,,Młodzi w Łodzi”. Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz licznych sponsorów. Oto ich grono: Coffee Point - kawa na Wydziale, Miasto Łódź, Uniejów Uzdrowisko Termalne, Tytka na Pietrynie, Fil Mil, Jaga Cafe, Sknocone po łódzku, Tubajka w Parku Źródliska, Wella Professionals Polska, Vera Sport, Pawis - Garnitury, Herbaciarnia Niebieskie Migdały, Nadwyraz.com, White Bear Coffee Łódź, GOUDA WORKS, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz PWN Moc wiedzy.

Ho, ho, ho! Do zobaczenia na kolejnym Dyktandzie Mikołajkowym!

Tekst: Paulina Pawłowska (Koło Naukowe Językoznawców UŁ)
Zdjęcia: Bartosz Burski (Biuro Promocji i Komunikacji Wydziału FIlologicznego UŁ)