Sekrety ludowej magii z Roztocza. Seans filmu „Dzień i Noc” oraz spotkanie z autorami

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 20 października 2023 (piątek) 15:30 - 18:00

Serdecznie zapraszamy na łódzki pokaz filmu „Dzień i Noc” w reżyserii Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego połączony ze spotkaniem autorskim.

plakat wydarzenia Sekrety ludowej magii z Roztocza

Produkcja z 2022 roku opowiada o bliskości pomiędzy kobietami, magii, naturze i czasie. Jak podaje autorka: „Moim celem było pokazać młodość i starość kobiet z Roztocza, które przeplatają się ze sobą tworząc mozaikę życia. Aby umożliwić widzom doświadczenie życia w społeczności kobiet w bardziej empiryczny sposób, starałam się wyeksponować dźwięki, zapachy, smaki i całą sensualną stronę ich mikroświata oraz zwolnić tempo montażu. Pozwoliłam także galerii barwnych drugoplanowych postaci zaistnieć na ekranie”.

Zwiastun filmu dostępny jest na stronie: https://www.dayandnightthemovie.com/#trailer

Projekcji filmowej towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim.

Kiedy? 20 października (piątek), godz. 15:30
Gdzie? Aula A1, Wydział Filologiczny UŁ