Konferencja naukowa „Łódź w literaturze, publicystyce i badaniach literackich”

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 04 grudnia 2023 (poniedziałek) - 06 grudnia 2023 (środa) All day

W dniach 4-6 grudnia 2023 roku na Wydziale Filologicznym odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez pracowników oraz doktorantów Zakładu Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski, poświęcona tematyce Łodzi m.in. w przestrzeni literackiej.

Plakat konferencji

„Łódź w literaturze, publicystyce i badaniach literackich” to konferencja przygotowana z okazji 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. W wydarzeniu biorą udział pracownicy naukowi, doktoranci i studenci zainteresowani historią Łodzi, a także jej obecnością w literaturze, prasie i kulturze.

Obrady odbędą się w budynku Wydziału Filologicznego UŁ:

• w dniach 4-5 grudnia: w Auli A2
  • w dniu 6 grudnia: w Auli A5

Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączniku, a także na stronie wydarzenia na Facebooku.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w obradach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: 600urodziny.konferencja@filologia.uni.lodz.pl

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny konferencji: 04 grudnia 2023 (poniedziałek) - 06 grudnia 2023 (środa) All day